Boek
Nederlands

Val uit de tijd

Janine Brandsen (auteur)
Arensborg, 1345: na het overlijden van haar vader wil Helena zijn lakenhandel zelfstandig voortzetten, maar ze is ongehuwd en de koopmansgilde wil geen vrouw aan het hoofd.
Onderwerp
Middeleeuwen
Titel
Val uit de tijd
Auteur
Janine Brandsen
Taal
Nederlands
Uitgever
[Hoorn]: Godijn Publishing, 2021
291 p.
ISBN
9789493233546 (paperback)

Besprekingen

Arensborg, 1345: wanneer Helena’s vader overlijdt, wil ze zijn lakenhandel zelfstandig voortzetten. Ze is echter ongehuwd en de koopmansgilde wil geen vrouwen aan het hoofd. Een echtgenoot vinden lijkt de enige uitweg, maar Helena wil enkel trouwen uit echte liefde. Ze wordt onder druk gezet door één van haar concurrenten die hoopt de rechten van haar vader over te kunnen nemen. Helena blijft echter niet bij de pakken zitten. Janine Brandsen (1973) is docent geschiedenis. In haar debuutroman heeft ze aandacht voor sterke vrouwen in een tijd waar ze geen enkele rechten hadden en als valse schepsels gezien werden. In een meeslepend verhaal dat met vlotte pen geschreven is, dompelt ze je onder in de middeleeuwen en de gebruiken uit die tijd. Een boek dat tegelijkertijd boeiend en leerrijk is. Goede, historische debuutroman voor breed publiek, zeker voor lezers van Ken Follett en Diana Gabaldon. Een verklarende woordenlijst verduidelijkt een aantal middeleeuwse woorden.